ITALIJA

Milan savladao Juventus u derbiju kola, igrao i Krunić

Tim sa San Sira se ovom pobjedom bodovno izjednačio na vrhu sa Napolijem i Atalantom, koji trebaju igrati svoj meč 9. kola

8.10.2022

Sa utakmice na San Siru - Avaz
Veliko slavlje "Rosonera" - Avaz
+3

Milan je slavio protiv Juventusa u derbiju 9. kola Serije A rezultatom 2:0. Pogotke za "Rosonere" postigli su Fikajo Tomori (Fikayo) u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena i Brahim Diaz u 54. minuti.

Tomori je pogodio nakon jednog kornera. Olivije Žiru (Olivier Giroud) je naišao na odbitak, šutirao, ali je pogodio Tomorija, koji se na kraju dobro snašao i proslijedio loptu u mrežu.

Juventus je u drugom dijelu napao, pokušao doći do gola, a onda je nakon greške Dušana Vlahovića do lopte došao Diaz, istrčao kontru i pogodio za, ispostavit će se, konačnih 2:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić igrao je od 58. minute, kada je zamijenio Tomasa Pobegu (Tommaso).

Tim sa San Sira se ovom pobjedom bodovno izjednačio na vrhu sa Napolijem i Atalantom, koji trebaju igrati svoj meč 9. kola, dok je Juventus ostao na 8. mjestu sa sedam bodova zaostatka.