Sudija napravio haos na utakmici Milana i Čelzija, Tomori ispisao historiju

Za poluvrijeme je pokazao pet žutih i jedan crveni karton, a dosudio je i jedan penal

Tomori: Isključen u 18. minuti. Twitter / ESPN

11.10.2022

Milan nakon prvog poluvremena gubi sa 2:0 protiv Čelzija na svom terenu u susretu 4. kola grupne faze Lige prvaka. U centru pažnje ove utakmice je sudija Danijel Zibert (Siebert) koji je za 45 minuta pokazao pet žutih i jedan crveni karton, a dosudio je i penal.

Situacija iz 18. minute izazvala je dosta reakcija. Fikajo Tomori (Fikayo), bivši igrač Čelzija, a sada Milana, povukao je Mejsona Maunta (Mason Mount), nakon čega je ovaj pao, a sudija Zibert pokazao na bijelu tačku. Njemački sudija je potom šokirao domaće kada je pokazao crveni karton Tomoriju.

Tu situaciju možete pogledati ovdje

Inače, Tomori je ispisao i historiju Lige prvaka sa ovim crvenim kartonom jer je postao prvi engleski fudbaler koji je zaradio isključenje protiv jednog engleskog kluba.

Žoržinjo (Jorginho) je bio siguran egzekutor najstrožije kazne. U 34. minuti Čelzi je udvostručio prednost, kada je nakon dodavanja Maunta pogodio Pjer-Emerik Obamejan (Pierre-Emerick Aubameyang). Zanimljivo da je Gabonac u prošlosti nosio crno-crveni dres.

Vrijedi istaći da je od prve minute u timu Milana je bh. reprezentativac Rade Krunić.