Snimci iz zraka: Pogledajte atmosferu s Grbavice na meču Željezničara i Veleža

"Plavi" slavili vrijednu pobjedu zahvaljujući pogocima Amoe i Mekića

Piše: E. Ć.

22.10.2022

Željezničar je u okviru derbi utakmice 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio ekipu Veleža sa 2:0 i tako prekinuo mini-seriju od dva vezana poraza u prvenstvu.

Izabranici Edisa Mulalića i večeras su imali veliku podršku sa tribina svojih navijača. Na Grbavici je prisustvovalo i oko 200 najvatrenijih pristalica Veleža.

Igralo se tvrdo na Grbavici u prvih 45 minuta, najbolju priliku su imali gosti u 37. minuti kada je nakon kornera Emira Halilovića pokušao Nermin Haskić, ali je šutirao preko gola. Kod Plavih, nakon jednog prekida zaprijetio je Edin Cocalić, ali šut glavom otišao je iznad prečke.

U nastavku je došlo do promjene rezultata. Igrao se 51. minut kada je Omar Beća proigrao Žozefa Amou (Joseph Amoah), ovaj se namjestio na lijevu nogu, te uz pomoć bloka prevario Slavišu Bogdanovića. Pobjedu Željezničara ovjerio je Nedim Mekić golom u drugoj minuti sudijske nadoknade. Poslao je loptu u jedinu, a Bogdanovića u drugu stranu.

Pogledajte kako je izgledala atmosfera na Grbavici iz zraka.