Milan ostavio Dinamo bez šansi za osminu finala, ispao i Juventus

"Modri" pretrpjeli težak poraz

Milan ubjedljiv na Maksimiru. Luka Stanzl / Pixsell

25.10.2022

Večeras su u Ligi prvaka odigrani mečevi petog kola u grupama E, F, G i H.

Bez šansi za plasman u osminu finala ostao je zagrebački Dinamo, koji je na Maksimiru teško poražen od Milana rezultatom 0:4.

Držali su se "Modri" do 39. minute, kada je "Rosonere" u vodstvo doveo Mateo Gabija (Matteo Gabbia). U nastavku su pobjedu Milana ovjerili Rafael Leao (49.) i Olivije Žiru (Olivier Giroud - 59.) s bijele tačke, a konačan rezultat autogolom u 69. minuti postavio je Robert Ljubičić.

Naš Rade Krunić (29) zaigrao je od 52. minute za goste, a to je bio njegov jubilarni 100. nastup u dresu "Rosonera".

Takmičenje u grupnoj fazi završava i Juventus, koji je doživio još jedan poraz. Ovaj put je "Stara dama" izgubila na Lužu od Benfike rezultatom 4:3.

Rafa Silva (35., 50.) bio je dvostruki strijelac za "Orlove", za koje su pogađali još Antonio Silva (17.) i Žoao Mario (Joao - 28. penal).

Golove za torinski klub postigli su Mojze Ken (Moise Kean) u 21., Arkadijuš Milik (Arkadiusz) u 77. i Veston Mekeni (Weston McKennie) u 79. minuti.

Uz Benfiku je iz grupe H osminu finala izborio PSG, koji je sa 7:2 razbio Makabi Haifu. Lionel Mesi (Messi - 19., 45.) i Kilijan Mbape (Kylian Mbappe - 32., 64.) dali su po dva gola, po jedan su dodali Nejmar (Neymar - 35.) i Karlos Soler (Carlos - 84.), dok je preostali pogodak bio djelo gostujućeg defanzivca Šona Goldberga (Shon - 67.).

Aktuelni prvak Real Madrid je u sklopu grupe F poražen na gostovanju kod Lajpciga s 3:2, ali mu taj poraz neće ništa značiti, s obzirom da je još u prošlom kolu obezbijedio plasman dalje.