SERIJA A

Navijači u čudu, kako VAR nije reagirao: Fudbaler Milana oborio protivničkog igrača i postigao gol

Sudija Rosario Abiso je priznao gol uprkos protestima domaćih

Mesijas oborio kapitena Torina i došao do lopte. Screenshot

31.10.2022

Fudbaleri Torina na svom terenu savladali su aktuelnog prvaka, ekipu Milana sa 2:1 u okviru 12. kola italijanske Serije A. "Bikovi" su odigrali odličnu utakmicu i na kraju upisali veliku pobjedu, a susret je obilježila scena u 67. minuti.

Naime, Torino je imao 2:0, a u 67. minuti Džunior Mesijas (Junior Messias) je smanjio na 2:1, te vratio svoju ekipu u život. No, fudbalska javnost je iznenađena odlukom sudije Rosarija Abisa da ne dosudi prekršaj nad kapitenom Torina Alesandrom Bonđornom (Alessandro Buongiorno).

U borbi za loptu Mesijas  je povukao za ruku Bonđorna te ga oborio i stigao do lopte. Golman Torina Vanja Milinković-Savić je napustio svoj gol, a fudbaler Milana je poslao loptu u praznu mrežu. Na kraju je Torino došao do punog plijena. Fudbalska javnost u Italiji se pita kako to ni da VAR nije reagirao.

Pogodak Mesijasa možete pogledati OVDJE.