Totenhem i Ajntraht u osmini finala, šokantan kraj za Kolašinca i Marsej

Nesvakidašnja drama u susretima posljednjeg šestog kola

Veliki preokret Ajntrahta u Lisabonu. TWITTER

1.11.2022

Osim grupe B, večeras su u Ligi prvaka od 21 sat odigrani i susreti posljednjeg šestog kola u grupama A i D.

Što se grupe A tiče, tu je sve bilo poznato odranije. Napoli i Liverpul izborili su plasman u osminu finala, a u posljednjem kolu su na Anfildu igrali za titulu pobjednika grupe. "Redsima" je trebalo čudo, do kojeg nisu došli, a pobjeda od 2:0 koju su im donio Mohamed Salah (85.) i Darvin Nunjez (Darwin Nunez - 90+8.) nije im bila dovoljna da završe na prvom mjestu.

Ajaks kao trećeplasirani ide u Evropsku ligu, dok svoj evropski put završava Rendžers.

Dramatično je bilo u grupi D, gdje su uoči posljednjeg kola sve ekipe bile u igri za plasman dalje. Na kraju su prošli Totenhem i Ajntraht Frankfurt.

Totenhem je s 1:2 slavio kod Marseja bh. reprezentativca Seada Kolašinca (29) i izbacio ga iz takmičenja, osvojivši drugo mjesto u grupi.

Marsej je poveo golom Šansela Mbembe (Chancel) iz 45+2. minute, dok je izjednačenje Totenhemu u 54. donio Klemen Lengle (Clement Lenglet). Marsej je s neriješenim rezultatom imao mjesto u Evropskoj ligi, ali je doživio šok u 95. minuti, kada je Pjer-Emil Hojbjerg (Pierre-Emile Hojbjerg) zabio za pobjedu Totenhema i prvo mjesto u grupi.

Kolašinac je igrao od 73. minute, a u 87. je promašio veliku priliku kod rezultata 1:1.

Šokantan preokret desio se u Lisabonu, gdje je Sporting imao vodstvo protiv Ajntrahta zahvaljujući golu Artura Gomeša (Arthur Gomes - 39.), da bi u nastavku gosti iz Ajntrahta preko Daičija Kamade (Daichi - 62.) i Randala Kolo Muanija (72.) stigli do pobjede vrijedne osmine finala.

Sporting je na kraju osvojio treće mjesto.