Real Madrid deklasirao Seltik za prvo mjesto u grupi

Lajpcig zahvaljujući ubjedljivoj pobjedi nad Šahtarom završio kao drugi

Odlična predstava "Kraljeva". TWITTER

2.11.2022

Aktuelni evropski šampion Real Madrid osvojio je prvo mjesto u grupi F Lige prvaka, nakon što je u susretu posljednjeg šestog kola na Santjago Bernabeu deklasirao Seltik rezultatom 5:1.

Poveo je tim Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) u 6. minuti golom Luke Modrića s bijele tačke, a u 21. je u njegovu korist dosuđen novi penal, koji je uspješno realizirao Rodrigo (Rodrygo).

I gosti iz Glazgova su u 35. minuti dobili penal, ali je Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) odbranio udarac Josipa Juranovića.

"Kraljevi" su u drugom poluvremenu postigli još tri gola, a strijelci su bili Marko Asensio (Marco, 51.), Vinisijus Žunior (Vinicius Junior, 61.) i Fede Valverde (71.).

Seltik je u 84. minuti preko Žote (Jota) došao do utješnog gola.

Istovremeno je Lajpcig kao gost u Varšavi savladao Šahtar s 0:4 i prošao u osminu finala kao drugoplasirani. Golove za njemački tim postigli su Kristofer Enkunku (Christopher Nkunku, 10.), Andre Silva (50.), Dominik Soboslai (Szoboszlai, 62.) i Dani Olmo (68.).

Šahtar nastavlja takmičenje u Evropskoj ligi, dok se Seltik oprašta od Evrope.