BH PREMIJER LIGA

Leotar nastavlja sa dobrim partijama: U Trebinju palo i Sarajevo

U 48. minuti Marko Pervan dovodi Leotar u vodstvo, a on je postavio i konačan rezultat sjajnim golom sa 20-ak metara

Leotar savladao Sarajevo. FACEBOOK

S. S.

20.11.2022

Fudbaleri Sarajeva su završili jesenju polusezonu sedmim ovosezonskim porazom. Ovaj put ih je u Trebinju savladala ekipa Letara rezultatom 2:0.

Hamza Čataković je imao šansu na početku, ali nije bio efikasan. Nakon toga je i bivši igrač Sarajeva Handžić na drugoj strani prijetio, ali Šahinović je to odbranio. Prijetio je kasnije i Handžić iz slobodnog udarca, ali nije pogodio.

Aćimović pogađa mrežu Sarajeva, ali Ermin Sivac je to poništio zbog ofsajda. U završnici prvog poluvremena Čataković je šutirao, ali lopta je završila pored gola Puletića.

U 48. minuti Marko Pervan dovodi Leotar u vodstvo, a on je postavio i konačan rezultat sjajnim golom sa 20-ak metara. Gosti su tražili i penal u 69. minuti, ali procjena sudije Sivca je da nije bilo elemenata za to.

Uprkos velikim očekivanjima Sarajevo završava ovu polusezonu na 5. mjestu, a Leotar je ovom pobjedom stigao na 10. mjesto.