Švicarska minimalcem savladala Kamerun

Embolo presudio državi u kojoj je rođen

Embolo: Igrač odluke. TWITTER

24.11.2022

U prvoj utakmici G grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Švicarska je rezultatom 1:0 savladala Kamerun.

Kamerun je bio bolji rival u prvom poluvremenu i ozbiljno zaprijetio u nekoliko navrata, a Jan Zomer (Yann Sommer) i Niko Elvedi su spašavali Švicarce.

Švicarci su imali sreću da su poveli na samom startu drugog dijela, tačnije u 48. minuti, kada je loptu iza leđa Andrea Onane smjestio Bril Embolo (Breel), momak rođen u Kamerunu. Zbog toga nije ni slavio pogodak.

Od tog trenutka Švicarci su izgledali dosta bolje, a mogli su i do drugog gola u 66. minuti, kada je Onana sjajnom intevencijom odbranio udarac Rubena Vargasa.

U drugoj utakmici ove grupe večeras od 20 sati sastaju se Brazil i Srbija.

FT - Kraj utakmice. Švicarci dolaze do prvih bodova u G grupi.

95' - Mogao je Seferović zapečatiti sudbinu Kameruna, ali ga je Kasteleto izblokirao.

91' - Ovdje je izgleda sve gotovo. Švicarska drži loptu u svojim nogama i čuva minimalnu prednost.

90' - Ne uspijeva Kamerun napraviti ništa u namjeri da dođe do poravnanja.

83' - Evo napokon jedne situacije vrijedne pomena. Rider se ubacio, a Kamerunci su izbacili u korner.

82' - Već duže vrijeme nema uzbuđenja. Švicarci su sve bliže pobjedi.

67' - Ponovo je gol visio u zraku. Anguisa je izbacio loptu u korner.

66' - Sjajna prilika za Švicarce. Vidmer je šutirao, a Onana spasio Kamerunce.

59' - Dosta bolja igra Švicarske u drugom dijelu. Diktiraju tempo, dok Kamerunci uglavnom prijete iz kontri.

57' - Šupo Motan se prošetao kroz odbranu Švicarske, ali je Zomer ponovo sjajno reagirao i izbacio u korner.

48' - Povela je Švicarska golom Emboloa, koji nije slavio pogodak, s obzirom da je rođen u Kamerunu.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Završeno je prvo poluvrijeme. Kamerunci opasniji i konkretniji, ali bez golova.

45+1' - Zaspala je odbrana Kameruna, a Akandži nije uspio pogoditi.

41' - Prvi pokušaj Švicaraca. Elvedi je probao, ali neprecizno.

40' - Embolo se našao ispred gola Kameruna, ali je Kasteleto sjajno reagirao i izbacio loptu u korner.

35' - Vidmer je reagovao ispred Toko Ekambija i spasio svoj tim.

33' - Opasna situacija pred golom Kameruna, čiji su defanzivci dobro reagirali.

30 - Ponovo je zaprijetio Kamerun preko Hongle, a Zomer ponovo spasio Švicarce.

26' - Fai je oprobao udarac iz daljine, no loše je to bilo.

24' - Dosta je opasniji Kamerun u dosadašnjem toku susreta.

14' - Kakva šansa sada za Šupo Motana! Izašao je sam ispred Zomera, ali je golman Švicarske zaustavio njegov udarac.

10' - Ni iz čega su Kamerunci došli do velike prilike. Prvo je odbranio Zomer udarac Embuema, a onda je Ekambi šutirao preko gola.

8' - Još bez prilika. Lopta i dalje u nogama Švicaraca.

4' - Imaju Švicarci posjed u uvodnim minutama.

2' - Odmah gužva pred golom Kameruna, no otklonjena je opasnost.

1' - Utakmica je počela!

10:54 - Meč će suditi Fakundo Teljo iz Argentine.

10:52 - U ovoj grupi nastupa i selekcija Srbije, koju večeras od 20 sati očekuje meč s Brazilom.

10:50 - Evo i sastava za današnji meč, koji se igra na stadionu Al Džanub u Al Vakri.

Švicarska: Zomer – Vidmer, Akandži, Elvedi, Rodrigez – Džaka, Frojler, Sou – Vargas, Embolo, Šaćiri

Kamerun: Onana – Fai, Kasteleto, Nkulu, Tolo – Angisa, Um, Hongla - Embeumo, Šupo Motan, Ekambi

Poštovani čitatelji portala Avaz.ba, dobrodošli u tekstualni prijenos utakmice prvog kola G grupe Svjetskog prvenstva između Švicarske i Kameruna, koji počinje u 11 sati.