Novo iznenađenje na Mundijalu: Južna Koreja odoljela Urugvaju

Piše: A. V. - E. Ć.

24.11.2022

Sa utakmice Urugvaja i Južne Koreje - Avaz
+2

Fudbaleri Urugvaja nisu uspjeli pobijediti Južnu Koreju u prvoj utakmici grupe H Svjetskog prvenstva. Napadali su Urugvajci, ali nisu ni imali sreće. Nekoliko puta su pogađali okvir gola, a i Južnokorejci su igrali disciplinovano u odbrani.

I Južna Koreja je imala priliku, kada je Hvang u 34. minuti bio u dobroj prilici, ali nije najbolje šutirao. Diego Godin i Federiko Valverde (Federico) su pogađali stativu, no lopta nije htjela u gol.

Inače, Godin je danas ispisao historiju. Naime, postao je najstariji Urugvajac koji je zaigrao na Mundijalu (36 godina i 281 dan). Do danas je taj rekord držao Obdulio Varela (36 godina i 279 dana).

U ovoj grupi od 17 sati sastaju se Portugal i Gana.

90' - Kraj utakmice!

90+6' - Urugvajci će imati korner. Sve je manje vremena za Nunjeza i društvo da dođu do gola.

90' - Sedam minuta nadoknade.

89' - Stativa! Sjajno je šutirao Valverde, ali okvir gola ponovo spašava Južnu Koreju!

89' - Žuti karton za Gve-Song Čoa.

88' - Nova izmjena kod Urugvajaca. Pelistri ustupa mjesto Vareli.

85' - Diego Godin je ušao u historiju kao najstariji fudbaler koji je zaigrao za Urugvaj na Mundijalu (36 godina i 281 dana). Do danas je taj rekord držao Obdulio Varela (36 godina i 279 dana).

81' - Nunjez je šutirao! Urugvajci su pokušali zaprijetiti udarcem sa nekih 20 metara.

78' - Dvostruka izmjena u Urugvaju. Vesina i Oliveru mijenjaju Vina i De La Kruz.

77' - Čo je pokušao! Odvažio se na šut sa nekih 20-ak metara, ali ide to pokraj urugvajskog gola.

76' - Južna Koreja je odoljela napadima Urugvajaca, sada su konačno prenijeli loptu na protivničku polovicu.

72' - Dobro se brani Južna Koreja, Urugvaj ne može da dođe do prilike da ugrozi gol Kima.

68' - Urugvajci pletu mrežu oko šesnaesterca Južne Koreje, traže pukotinu u odbrani.

65' - Luis Suarez je napustio igru, umjesto njega na terenu je Edinson Kavani.

62' - Prilika sada za Urugvaj! Probio je Nunjez po lijevoj strani, ubacio loptu u peterac, a reagirao je golman Kim, jedan od pet Kimova u početnom sastavu Južne Koreje.

56' - Kaseres je faulirao Sona, zbog ovog prekršaja je zaradio javnu opomenu.

52' - Južna Koreja je pokušala zaprijetiti nakon prekida, no čisti to Muslera.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Nema golova, ali smo vidjeli nekoliko odličnih prilika na obje strane.

43' - Godin je pogodio stativu. Najbolja prilika na utakmici.

34' - Hvang je propustio najbolju priliku za Koreju. Bio je sam, ali nije dobro šutirao.

27' - Odlična kontra Urugvajaca, ali Kim je brži od Nunjeza.

22' - Nova odlična šansa za Urugvaj. Nije uspio pogoditi Suarez, koji je izblokiran.

19' - Najbolja prilika za Urugvaj za sada. Valverde je lijepo primio loptu, ali šutirap preko gola.

13' - Prvo kakvo-takvo uzbuđenje pred golom Južne Koreje. Vesino je bio u prilici, no Kim je siguran.

8' - Opasniji su Korejci u uvodnim minutama, no još bez prave šanse.

2' - Opasno je bilo pred golom Urugvaja, no lopta je završila u rukama Ročeta.

1' - Počela je utakmica!

13:58 - Interesantno je da kompletna zadnja linija Južne Koreje nosi isto prezime - Kim, što će biti zamka za urugvajske napadače, ali i noćna mora za komentatore.

13:53 - Glavni sudija meča je Francuz Klemon Turpan.

13:45 - Ovo su sastavi za današnji meč, koji se igra na stadionu Edukejšn Siti u Al Rajanu.

Urugvaj: Ročet – Kaseres, Himenez, Godin, Olivera – Valverde, Bentankur, Vesino – Pelistri, Suarez, Nunjez

Južna Koreja: Sung Kju Kim – Mun Hvan Kim, Min Dže Kim, Jang Von Kim, Džin Su Kim – In Beom Hvang, Vu Jang Čung – Hjong Min Son, Dže Sung Li, Sang Ho Na - Ui Džo Hvang