Srbija prokockala pobjedu protiv Kameruna

"Orlovi" su imali dva gola prednosti, a na kraju su osvojili samo bod

Trenutak kada je Abubakar lobovao Milinković-Savića. TWITTER

28.11.2022

Srbija ni u drugom meču na Svjetskom prvenstvu u Kataru nije uspjela doći do pobjede, bez koje je ostala na nevjerovatan način.

Tim Dragana Stojkovića remizirao je s Kamerunom 3:3, iako je imao vodstvo od 1:3.

Prvi je poveo Kamerun golom Žan-Čarlsa Kasteljeta (Jean-Charles Castelletto) u 29. minuti, da bi Srbijanci preokrenuli u finišu prvog poluvremena golovima Strahinje Pavlovića (45+1.) i Sergeja Milinković-Savića (45+3.).

Aleksandar Mitrović je u 53. minuti poslije fenomenalne akcije pogodio za 1:3 i činilo se kako je Srbija na pragu pobjede.

Međutim, Kamerunci su se otvorili i došli do poravnanja. Prvo je Vinsent Abubakar (Vincent) majstorskim lobom u 63. minuti smanjio na 2:3, da bi tri minute kasnije Erik Maksim Čupo Moting poslije sjajne kontre (Eric Maxim Choupo-Moting) zabio za 3:3.

Srbija u posljednjem kolu igra sa Švicarskom i za plasman dalje će joj trebati pobjeda.

S, druge strane, Kamerunu preostaje meč s Brazilom.

FT - Kraj utakmice! Srbija je ispustila dva gola prednosti i na kraju osvojila samo bod.

90+4' - Enkudu je šutirao iz slobodnog udarca pravo u Milinković-Savića.

91' - Epasi je skinuo zicer Mitroviću, ali je bio ofsajd.

89' - Još jedna šansa za Mitrovića, loš udarac srbijanskog napadača.

88' - Lijepo se ubacio Kostić, no lopta je završila u naručju Epasija.

83' - Nova prilika za Srbiju. Kostić je ubacio, ali je njegov centaršut bio prejak i završio je u gol-autu.

79' - Napravio je Stojković trostruku izmjenu. U igri su Babić, Radonjić i Grujić.

78' - Sada je probao Milinković-Savić, ali je loše to bilo.

77' - Velika prilika za Srbiju. Epasi je odbranio udarac Mitrovića, a u nastavku napada je Milinković-Savić izgubio loptu.

73' - Taj treći gol očigledno je uzdrmao Srbiju, koja je od tog trenutka van ritma.

67' - Sjevnula je kontra Kamerunaca, Abubakar je istrčao i uposlio Čupo-Motinga, koji je lagano plasirao loptu u mrežu.

66' - GOOOOOL! Čupo-Moting iz kontre zabija za 3:3. Kakav šok za Srbiju!

64' - GOOOOOL! Kamerun je smanjio majstorskim lobom Abubakara. Gol je prvobitno bio poništen, ali je reakcijom VAR-a priznat.

63' - Probao je Milinković-Savić lobom prevariti Epasija, ali nije precizno gađao.

62' - Kamerun se potpuno otvorio, što bi Srbijanci mogli iskoristiti i dokrajčiti protivnika.

60' - Abubakar je promiješao odbranu Srbije, no spetljao se.

53' - GOOOOOL! Fenomenalna akcija Srbije i gol Mitrovića za 1:3.

49' - Kostić se našao u dobroj situaciji, no bio je ofsajd.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena. Srbija ide na odmor s prednošću nakon velikog preokreta u posljednjim minutama.

45+5' - Nova šansa za Srbiju. Mitrović je mogao riješiti utakmicu. Kakav uragan "Orlova".

45+4' - GOOOOOL! Milinković-Savić je pogodio za preokret i vodstvo Srbije!

45+1' - GOOOOOL! Srbija je izjednačila golom Pavlovića.

43' - Mogli su sada Kamerunci dokrajčiti Srbijance. Kunde je izašao na Milinković-Savića, koji mu je odbranio, a zatim je iz drugog pokušaja loše šutirao.

42' - Imaju Srbijanci posjed, no ne uspijevaju stvoriti pravu priliku već neko vrijeme, tačnije od primljenog gola.

39' - Loš udarac Tadića, ali bio je ofsajd.

29' - GOOOOOL! Kamerun je poveo s 1:0. Pogodio je Kasteljeto i kaznio Srbijance za promašaje.

27' - Nastavljaju Srbijanci s napadima. Vidi se velika želja kod Stojkovićevih izabranika da se iskupe za loše izdanje protiv Brazila.

19' - Zaprijetili su sada i Kamerunci preko Kundea, ali je odbranio Milinković-Savić.

17' - Nevjerovatan promašaj Mitrovića. Kamerunce je pogledala sreća.

16' - Loš pokušaj Enkulua. Bio je to prvi udarac Kamerunaca.

11' - Velika šansa za Srbiju. Mitrović je pogodio stativu.

8' - Odličnu podršku s tibina ima reprezentacija Srbije.

6' - Ofanzivno su krenuli Srbijanci. Prvi pokušaj imao je Mitrović, koji je šutirao glavom preko gola.

1' - Počela je utakmica!

10:53 - I Kamerun i Srbija su u prvom kolu pretrpjeli poraze. Kamerun je izgubio od Švicarske s 0:1, a Srbija od Brazila 0:2.

10:45 - Evo i sastava. Dragan Stojković ponovo će početi meč s jednim napadačem - Aleksandrom Mitrovićem, dok se u ekipu vraća Filip Kostić.

Kamerun: Epasi - Faj, Kasteleto, Enkulu, Tolo - Angijsa, Kunde, Hongla - Embuemo, Čupo Moting, Ekambi.

Srbija: V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, Kostić - Tadić, S. Milinković Savić - A. Mitrović.

10:45 - Susret se igra na Al Džanub stadionu u Al Vakrahu, a sudit će ga Mohamed Abdula Hasan iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Poštovani čitatelji portala Avaz.ba, dobro došli u tekstualni prijenos utakmice drugog kola G grupe Svjetskog prvenstva između Kameruna i Srbije, koja počinje u 11 sati.