MUNDIJAL 2022

Proslavio pogodak skidanjem dresa: Sudac nerado dao crveni karton kamerunskom kapitenu

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je kamerunski kapiten Vincent Aboubakar

Trenutak kada je sudija pokazao crveni karton. Twitter

Z. K.

3.12.2022

Nogometaši Kameruna šokirali su reprezentaciju Brazila i slavili pobjedu 1:0 u posljednjem dvoboju skupine G Svjetskog prvenstva, ali im to nije bilo dovoljno za plasman u osminu finala turnira.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je kamerunski kapiten Vincent Aboubakar u drugoj minuti sučevog produžetka, kad je glavom poslao loptu u mrežu nakon ubačaja Jeromea Ngoma Mbekelija. Koji trenutak kasnije bio je isključen.

Zbog proslave gola skidanjem gornjeg dijela dresa, Aboubakar je dobio drugi žuti, a onda i isključujući crveni karton. Sudac mu ga je nerado dao, gotovo uz izvinjenje, a onda i stisak ruke igraču kojeg šalje s terena.

Brazilski izbornik Tite izveo je u utakmici protiv Kameruna svoju drugu postavu, a Brazil je i s njom dominirao na terenu te je uputio ukupno 21 udarac prema vratima suparnika. Ipak, jedini koji je završio u mreži bio je Aboubakarov u 92. minuti.