U narednoj rundi takmičenja ide na Nizozemsku

Piše: E. Ć.

3.12.2022

Sa večerašnje utakmice - Avaz
+2

Fudbaleri Argentine plasirali su se u četvrtinu finala Svjetskog prvenstva u Kataru nakon što su pobijedili Australiju sa rezultatom 2:1.

Argentinci su poveli golom Lionela Mesija (Messi) koji je danas odigrao svoj jubilarni 1.000 meč u karijeri. Nakon što se lopta odbila do Mesija, on je preciznim udarcem savladao Metjua Rajana (Matthew Ryan) u 35. minuti meča.

"Gaučosi" su u 57. minuti udvostručili prednost, a pogodila je nova nada argentinskog fudbala Julian Alvarez nakon velike greške australskog golmana, koji je pogriješio pod pritiskom argentinskih fudbalera.

Iako se činilo da će Argentina rutinski završiti posao, Australija je u 77. minuti došla do pogotka. Krejg Gudvin (Craig Goodwin) je šutirao, a lopta je na putu do gola zakačila Enza Fernandeza i završila u mreži. "Sokerosi" su imali prilika i za drugi gol. Aziz Behič (Behich) je imao šansu, potom u posljednjim sekunda Garang Kuol je šutirao, ali je Emilijano Martinez spasio svoj gol.

Argentina će u četvrtini finala igrati protiv Nizozemske koja je danas savladala Sjedinjene Američke Države (3:1).

TOK UTAKMICE

90' - Kraj!

90+7' - Kakva šansa za Australiju! Kuol je šutirao, ali spasio je to Martinez! Fenomenalna intervencija golmana Argentine!

90+4' - Lautaro je sada šutirao, ali je odbranio to Lautaro. Mesi je potom natrčao na odbitak i loše šutirao.

90' - Sedam minuta nadoknade.

89' - Kakav promašaj Lautara! Mesi je sve odlično uradio, ostavio je loptu svom saigraču koji je iz više nego povoljne situacije poslao loptu visoko preko gola.

85' - Gol je ipak pripisan kao autogol Fernandeza, a ne kao pogodak Gudvina.

81' - Hrustić je sada pokušao, ide to preko gola.

80' - Kakva šansa za Australiju! Behič je ušao u sredinu, a u zadnji čas spašava Lisandro Martinez.

77' - GOOOOOOOOOOOOL! Gudvin je pogodio i smanjio zaostatak "Sokerosa". Mogu li Australci do izjednačenja?

72' - Mijenjat će i Australija. Djuk, Degenek i Leki su ustupili svoja mjesta Karačiću, Kuolu i Meklarenu.

71' - Izmjene kod "Gaučosa". Akunju i Alvareza su zamijenili Lautaro Martinez i Taljafiko.

66' - Kapiten Argentine je sada oprobao svoj šut, ali otišlo je to visoko preko gola.

64' - Mesi je sada bio u prodoru, u posljednji čas ga zaustavlja Degenek. Prvi korner za Argentinu na ovom meču.

58' - Promjene u australskom timu. U igri je i Ajdin Hrustić. On je zamijenio Bakusa, dok je Gudvin na terenu umjesto Mekgrija.

57' - GOOOOOOOOOOL! Alvarez pogađa, "Gaučosi" su udvostručili prednost! Pogriješio je iskusni golman Australije Metju Rajan.

50' - Mesi je šutirao, ali ide to pravo u golmana Rajana.

49' - Izmjena u Argentini. Lisandro Martinez je zamijenio Alehandra Gomeza.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Zanimljiv podatak. Mesi je prestigao legendarnog Dijega Armanda Maradonu po broju golova na svjetskim prvenstvima, koji je stao na osam pogodaka.

45' - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute sudijske nadoknade.

43' - Primljeni gol je poremetio Australce.

38' - Degenek dobija žuti karton zbog prekršaja.

35' - Mesi je veliki jubilej - 1.000 utakmica u karijeri, obilježio pogotkom. Ovo mu je deveti gol na svjetskim prvenstvima, a prvi u nokaut fazi!

35' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Argentina vodi, strijelac je Lionel Mesi! Asistencija se piše Otamendiju od kojeg se lopta odbila do Mesija.

28' - Novi korner za Australiju, nakon gužve čisti to odbrana Argentine.

26' - U ovom periodu Australija ima loptu više u svojim nogama.

23' - Prvi korner na utakmici, izvest će ga Australci.

19' - Prvi pokušaj Australaca. Ajrvin je dao pas za Behiča, koji je pokušao šutirati, ali je njegov pokušaj izblokirala odbrana Argentine.

15' - Prvi žuti karton. Dobio ga je Australac Ajrvin.

10' - Zanimljiv podatak, Mesi je do sada dao osam golova na svjetskim prvenstvima, ali nijedan u nokaut fazi.

8' - Argentinci očekivano drže loptu. Napadaju, traže rupu u odbrani Australije.

4' - Gomez je šutirao, ali je u bloku pogodio Bakusa. Argentinci su tražili penal zbog igranja rukom, ali ga nisu dobili.

3' - Veliki jubilej Lea Mesija. Igra 1.000 utakmicu u svojoj karijeri. Do sada je postigao 788 golova i 338 asistencija.

1' - Počela je utakmica!

Poznati su i početni sastavi.

Argentina: Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Akunja, Fernandez, De Pol, Mekalister, Papu Gomez, Alvarez i Mesi.

Australija: Rajan, Behič, Rovles, Sutar, Degenek, Leki, Muj, Ajrvin, Bakus, Djuk i Mekgri.

Pravdu na ovom meču dijelit će poljski sudija Simon Marčinak.

Pobjednik ovog duela ide na Nizozemsku koja je ranije danas savladala Sjedinjene Američke Države rezultatom 3:1.