Nejmar stigao do 76. gola u dresu reprezentacije Brazila

Slavlje Brazilaca. Anadolija

Piše: E. Ć.

5.12.2022

Fudbaleri Brazila plasirali su se u četvrtfinale Mundijala u Kataru nakon što su večeras savladali selekciju Južne Koreje sa 4:1. "Karioke" su povele već u 7. minuti preko Vinisijusa Žuniora, a pet minuta kasnije na 2:0 je povisio Nejmar koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne.

Nejmaru je to bio 76. gol u dresu reprezentacije, te je tako došao na samo jedan pogodak od najboljeg strijelca Brazila svih vremena - legendarnog Pelea.

Brazilci su u 30. minuti došli i do trećeg gola, koji je bio djelo Ričarlisona, a šest minuta kasnije u strijelce se upisao i Lukas Paketa. U drugom dijelu Brazilci nisu imali imperativ napasti protivnika, a Južna Koreja je došla do utješnog gola preko Seung-Hoa u 76. minuti meča.

Brazil je zakazao okršaj sa Hrvatskom u četvrtfinalu, a taj susret je na rasporedu 10. decembra.

REZULTAT

Brazil - Južna Koreja 4:1 (Vinisijus 7', Nejmar 12', Richarlison 30', Paketa 36' / Seung-Ho 76')

TOK UTAKMICE

90' - Kraj!

90' - Četiri minute nadoknade.

80' - Tite mijenja i golmana. Umjesto Alisona na gol ide Veverton, a Nejmara je zamijenio Rodrigo.

76' - Odbrana Brazila je očistila centaršut sa desne strane, a lopta se odbila do Seung-Hoa, koji se namjestio na ljevicu i postigao lijep gol.

76' - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajan pogodak postigao je Seung-Ho!

72' - Nove izmjene u Brazilu. Bremer i Martineli mijenjaju Danila i Vinisijusa.

68' - Najbolja prilika za Južnu Koreju! Na kraju je Son šutirao i pogodio svog saigrača u napadu. Sviran je ofsajd.

63' - Izmjena u brazilskom timu. Dani Alves je zamijenio Edera Militaa.

57' - Spor tempo drugog dijela, "Karioke" drže loptu u svojim nogama.

52' - Brazilci su u prvih 45 minuta riješili posao.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

45' - Kraj prvog poluvremena.

45+3' - Odlična je ovo bila prilika, ali Ričarlisonov udarac je odbranio Kim! Lopta se potom odbila od Nejmarovo koljeno i završila preko gola.

45' - Pet minuta nadoknade.

44' - Prvi žuti karton na ovoj utakmici, dobio ga je Jung.

41' - Samba sjajnih Brazilaca na terenu 974 stadiona.

36' - GOOOOOOOOOOOOL! Rapsodija Brazilaca, Vinisijus je odigrao povratnu loptu, a Paketa je pogodio!

30' - GOOOOOOOOOOOOL! Sada je pogodak postigao Ričarlison, ovo mu je treći na Mundijalu! Bila je to sjajna akcija Brazilaca i na kraju asistencija Tijaga Silve.

27' - Vinisijus je sada izborio korner, bio je u prodoru, a onda je njegov centaršut izblokiran.

20' - Nejmaru je ovo bio 76. gol u dresu Brazila i sada ga samo jedan pogodak dijeli od najboljeg strijelca "Karioka" svih vremena - Pelea.

17' - Sada je zaprijetila i Južna Koreja! Odličan sada pokušaj Čan Hvanga, ali odbranio je to Alison.

12' - GOOOOOOOOOOOOOL! Nejmar je siguran izvođač najstrožije kazne, Brazil već ima 2:0!

10' - Penal za Brazil! Ričarlison je fauliran, a prekršaj je napravio Jung.

7' - GOOOOOOOOOOOOOOL! Vinisijus Žunior dovodi Brazilce u vodstvo!

3' - Ofanzivan sastav izveo je selektor Brazila Tite, Ričarlison, Nejmar, Rafinja i Vinisijus su u napadu.

1' - Počela je utakmica.

0' - Pravdu dijeli Klemen Turpan, sudija iz Francuske.

"Karioke" su veliki favoriti, a pojačanje za tim Titea je i povratak prve zvijezde Nejmara, koji je zbog povrede preskočio susrete u grupi protiv Švicarske i Kameruna.

Poznati su početni sastavi, a pobjednik ovog duela u četvrtfinalu će igrati protiv Hrvatske.

Brazil: Alison, Militao, Silva, Markinjos, Danilo, Kasemiro, Paketa, Nejmar, Rafinja, Ričarlison i Vinisijus.

Južna Koreja: Seungiju Kim, Jinsu Kim, Minjae Kim, Munhvan Kim, Jungvon Kim, Čan Hvang, Beom Hvang, Jung, Sung Li, Čo i Son