PREVARANT STOLJEĆA Sakrio se u publici, pa se priključio maratonu kilometar prije kraja!

Kenijska policija uhapsila je maratonca

Autor:(A. Vr.)

26.10.2015

Kenijska policija uhapsila je maratonca koji je na prevaru završio trku kao drugi na internacinalnom maratonu u Najrobiju.

Policija i zvaničnici trke saopštili su da se 28-godišnji Julius Njogu sakrio među gledaocima, prije nego što se u blizini cilja pridružio grupi vodećih maratonaca.

Njogu je u sprinterskom finišu završio maraton kao drugi, a za taj “uspjeh” trebalo je da osvoji nagradu od sedam hiljada dolara, ali je u međuvremenu uhvaćen i diskvalifikovan.

Zvaničnici trke saopštili su da im je bilo sumnjivo pošto su vidjeli da Njogu nije pokazivao nikakve znake umora na cilju, kao i da se nije oznojio.

Naknadno su otkrili da je Njogu u stvari, trčao svega jedan kilometar prije nego što je “u velikom stilu” ušao u cilj.

Pobjednik trke u nedjelju bio je Joshua Kipkorir u vremenu 2:13,25 sata, dok je u ženskoj konkurenciji trijumfovala Elizabeth Rumokoj rezultatom 2:29,32 sata.

Televizijski snimci pokazali su Njogua kako se raspravlja sa organizatorima, skidajući patike kako bi im pokazao navodne žuljeve na nogama.

Slučaj pokušaja prevare dogodilo se na maratonu u Najrobiju 2013. kada su diskvalifikovane dvije učesnice trke.