Jezive scene na terenu: Krv šikljala na sve strane, strašan sudar Francuza i Amerikanca

Index.hr

9.6.2018

Francuski navijači u strahu su gledali kako Oliver Žiru (Olivier Giroud) s velikim povezom oko glave izlazi s terena u 56. utakmici prijateljske utakmice između Francuske i SAD-a.

Francuski napadač se kod jednog kornera strašnim udarcem glavama sudario s američkim stoperom Matom Miazgom. Amerikanac je glavom prekrivenom krvlju ležao na travnjaku, a Žiruu je pukla arkada zbog čega mu je lice također bilo krvavo.

Obojica su odmah izašli iz igre, a doktoru francuske reprezentacije potvrdio je da je, na sreću, riječ samo o lakšoj povredi francuskog napadača te da mu nastup u Rusiji nije ugrožen. Miazga je zaradio 15 šavova na glavi i najvjerovatnije ima potres mozga.

Mlada i potpuno neiskusna reprezentacija SAD-a senzacionalno je vodila 1:0 golom Greena iz 44. minute da bi Francuze velike blamaže spasio Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) 12 minuta prije kraja susreta.