Lijep gest sjajnog Norvežanina: Haland ispunio želju mladom navijaču

Borusija fotografiju objavila na društvenim mrežama

Haland: Postao miljenik navijača. AFP

J. A. / Avaz Sport

23.2.2020

Borusija Dortmund jučer je u 23. kolu Bundeslige pobijedila Verder u gostima 2:0 i približila se Bajernu na četiri boda zaostatka.

"Milioneri" su poveli u 52. minuti golom Dan-Aksela Zagadua (Dan-Axel Zagadou), a susret je riješio Erling Braut Haland (Haaland) 14 minuta kasnije.

Nevjerovatnom Norvežaninu to je bio 12. gol za Borusiju, u koju je stigao prije manje od dva mjeseca, a ukupno 40. gol u cijeloj sezoni kada se saberu i golovi za Salcburg.

Sjajni 19-godišnjak odmah je posao miljenik navijača, kako starih tako i mladih. Jedan od njih s roditeljima je bio na utakmici u Bremenu i na tribini je imao transparent "Haland, mogu li dobiti tvoj dres".

Norvežanin mu je želju ispunio i nakon utakmice je došao do tribine i poklonio mu dres.

Fotografiju oduševljenog dječaka s blatnjavim dresom s brojem 17 Borusija je objavila na društvenim mrežama.