SRBIJA

Dok su fudbaleri Sloge tokom prekida meča protestvovali kod sudije primili gol za 1:0

U 12. minuti susreta dosuđen je prekršaj za Jagodinu, malo iskosa izvan kaznenog prostora

Bizarna situacija u Jagodini. Screenshot

G. Š.

19.10.2020

Neobična scena dogodila se u utakmici 11. kola srbijanske Druge fudbalske lige između Jagodine i Sloge iz Kraljeva.  Završilo je 2:0 pobjedom Jagodine, a nesvakidašnja je situacija viđena kod postizanja prvog gola.

U 12. minuti susreta dosuđen je prekršaj za Jagodinu, malo iskosa izvan kaznenog prostora. Uslijedili su žestoki protesti igrača gostujućeg sastava, što su domaćini iskoristili. Izveli su brzo loptu u trenucima dok su se praktički svi igrači Sloge protestvovali oko sudije, ona je došla do Vladimira Ilića koji je neometan, savladao golmana i poslao loptu u praktički prazan gol.

Kada se očekivalo da će sudija poništiti gol, on je pokazao na centar i na kraju je priznat. Drugi gol postignut je u 15. minuti iz jedanaesterca preko Stojkovića...