Najveći uspjeh omladinskog klupskog fudbala u BiH, Željo eliminisao Ludogorec

Haris Dedović/FENA

Fena

18.10.2017

Nogometaši Željezničara plasirali su se večeras u drugo kolo omladinske Lige prvaka.

Željezničar je na Grbavici, pred oko 2.000 gledalaca pobijedio Ludogorec sa 3:2 te s ukupnih 4:3 izborio dalji plasman.

Gol odluke za Željezničar postigao je Hajdarević u 90. minuti, čime je Željo ostvario najveći uspjeh omladinskog klubskog fudbala u BiH.

Željezničar je poveo u trećoj minuti golom Dacića nakon greške golmana Ludogoreca, a gosti su izjednačili dvije minute kasnije golom Klimentova iz slobodnog udarca.

Novo vodstvo Željezničaru donio je Mujagić u 56.minuti, ali je Ludogorec preko rezerviste Milkova došao do novog izjednačenja.

U posljednjim trenucima meča Hajdarević postiže pogodak za veliko slavlje na Grbavici.

U narednom kolu Željezničar će igrati protiv Lokomotive iz Zagreba.