Tatran Prešov odbranio titulu u Doboju, Prce najbolji igrač

Prce proglašen najboljim igračem

Autor:Fena

23.8.2014

Rukometaši Tatran Prešova odbranili su naslov pobjednika na međunarodnom tv turniru šampiona u Doboju.

Slovački tim je u finalu 46. tradicionalnog turnira pobijedio poljski Azoty Pulawy, koji s klupe predvodi selektor bh. tima Dragan Marković, sa 30:24.

Treće mjesto podijelili su Esperenca iz Tunisa i reprezentacije Irana, s obzirom na to da je organizator, usljed nevremena koje je poslijepodne pogodilo Doboj,u dogovoru s klubovima odlučio da se utakmica za treće mjesto ne igra.

Peto mjesto osvojila je Metaloplastika iz Šapca koja je savladala turski "Bešiktaš" sa 27:26, dok je u meču za sedmo mjestu banjalučki Borac pobijedio Derventu sa 27:26.

Na kraju dodajmo da je naš reprezentativac i rukometaš Azotyja, Nikola Prce, proglašen za najboljeg igrača turnira.