Davis Cup: Litvanija slavila u dublu protiv BiH i povela sa 2:1

Nemoćna igra u dublu

A. Vr.

13.9.2014

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je danas poraz od Litvanije. U dubl meču za našu reprezentaciju nastupali su Mirza Bašić i Tomislav Brkić.

Konačan rezultat bio je 3:0, pa su tako Litvanci poveli sa 2:1 u seriji i sutra će nam trebati obje pobjede u singlu kako bi slavili ukupnu pobjedu.

Od samog starta meča Litvancci su zaigrali dobro i kontrolisali su igr. Na kraju su prvi set riješili u svoju korist rezultatom 6:3. Istu igru smo gledali i u drugom setu koji je ponovo pripao Litvancima rezultatom 6:3.

brkic-i-basic

U trećem setu Litvanci si poveli sa 4:0 i činilo se da je sve izgubljeno, ali su naši momci napravili dva breaka i stigli do 5:4. U ključnim montima sjajnim potezom Bašića naši momci prave novi break za 5:5.

Na servisu je bio Mirza Bašić i pored sudijske greške naš teniser je sjajno servirao i donio nam vodstvo do 6:5.

Ipak i Litvanci su bili sigurni na svoj servis pa se otišlo u tie break. Tu su Litvanci bili uspješniji i slavili sa 7:4

Sutra su na programu preostala dva singla: Džumhur - Berankis i Bašić - Grigelis, a BiH za prolaz u Prvu grupu Euro-afričke zone mora slaviti u oba meča.