Damir Džumhur poražen, BiH ponovo bez plasmana u Prvu grupu euroafričke zone

Davis Cup

A. Vr.

14.9.2014

Teniska reprezentacija BiH poražena je od Litvanije sa 3:1 u okviru 3. kola II grupe E/A zone Davis Cupa.

U posljednji dan duela Litvanci su ušli sa prednošću od 2:1, pitanje pobjednika riješili su već u prvom meču kada je Ricardas Berankis sa 3:0 0 (6:4; 6:4; 6:4) pobijedio Damira Džumhura.

Fantastični Litvanac je poslije dosta borbe prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:4, istim rezultatom je okonačan i drugi dio igre, Berankis je Džumhuru servis oduezo u sedmom gameu.

Već na startu trećeg seta Berankis stiže do breaka, Džumhur je uspio oduzeti servis svom protivniku i izjednačiti na 3:3, ipak litvanski teniser je već u narednom gameu pravi reabreak, do kraja je sačuvao svoja dva servira i tako stigao do velike pobjed.

Damirov poraz je ujedno značio i poraz Bosne i Hercegovine. Na promociju u 1. grupu EA zone ćemo, nažalost, pričekati još neko vrijeme.