Rukometaši Gradačca savladali brčansku Lokomotivu

Rezultat je bio 36:33

Dž.Delić

18.10.2014

Rukometaši Gradačca savladavši brčansku Lokomotivu 36:33 došli su do prve prvenstvene pobjede. U derbiju začelja izabranici trenera Mehmeda Doborca u drugom dijelu utakmice su dominirali. Imali su prednost i od sedam golova razlike da bi u završnici došlo do pada koncentracije, ali pobjeda nije dolazila u pitanje. Najefikasniji kod domaćih bio je Boris Bosić sa 15 pogodaka (2 sedmerca) a kod gostiju Ivan benić i Miloš tešanović sa po sedam pogodaka. Domaći golman Dejan Đurić zaustavio je 15 šuteva gostiju (2 sedmerca), a na protivničkom, golu Dejan Mihajlović je bio uspješan deset puta dok je Nenad Janjić imao pet odbrana.

Sportska dvorana: Gradačački sajam. Gledalaca: 200. Sudije: Žarko Hrstić i Mario Primorac (oba Ljubuški). Delegat: Amor Alibegović (Tuzla). Sedmerci: Gradačac 2(2), Lokomotiva 10(7). Isključenja: Gradačac 12 minuta, Lokomotiva 6 minuta. Rezultat: Gradačac – Lokomotiva 36:33 (18:15).

Gradačac: Halilković, Kahvedžić, Čaušević 1, Bosić 15(2), Hrnjić 1, Haseljić, Hasanbašić, Klopić, Kadić 5, Isić 4, Hećimović 2, Đurić (15  odbrana, 2 sedmerca), Pedić 5, Sarajlić 4, Imširović. Trener: Mehmed Doborac.

Lokomotiva: Janjić (5 odbrana), Mijatović 3, Mešanović, Cuclić 5, Benić 7(1), Grab 2, Hercegovac 1, Mihajlović (10 odbrana), Đurkić 2(1), Petrović, Tešanović 7 (1), Purić 1(1), Božić 5(4). Trener: Goran Vasić.