Premijer rukometna liga BiH - 2.kolo

Autor:S. J.

20.9.2015

Susret debitanta u Premijer rukometnoj ligi BiH "Krajine" iz Cazina i mlade i poletne ekipe "Bosne" iz Visokog donio je odličnu rukometnu predstavu, sa dramatičnim završetkom.

U prvom poluvremenu prikazan je izjednačen rukomet, da bi se u nastavku ekipe smjenjivale u vodstvu, što je donijelo uzbudljivu završnicu. Domaća ekipa imala je sjajnu podršku sa tribina od svojih vjernih navijača "Šejtana", što je i donijelo prevagu na putu do njene prve ovosezonske pobjede.

navijaci-krajine

U zadnjih 10 minuta susreta, igrači Krajine su ponajviše zahvaljujući svojoj borbenosti, uspjeli anulirati zaostatak od 2 gola i čak preći u vodstvo.

Kod rezultata 29:28 igrači "Krajine" su imali napad, ali su početnički pogriješili u vođenju lopte, tako da su gosti imali šansu da u posljednjih 10 sekundi dođu do izjednačenja, ali su bili brzopleti i pogriješili u dodavanju, što je donijelo trijumf borbenoj domaćoj ekipi. U redovima "Krajine" posebno su se istaknuli Burazor, Lipović i Salikić, a kod gostiju Balta i Čabaravdić.