Članovi UKK Bosna osvojili devet medalja na Trofeju Beograda

U konkurenciji više od 1000 karataša i karatašica iz devet zemalja

Fena

20.10.2015

Članovi Univerzitetskog karate kluba Bosna iz Sarajeva osvojili su devet medalja (dva zlata, tri  srebra i četiri bronze) na međunarodnom turniru "Trofej Beograda 2015.".

U konkurenciji više od 1000 karataša i karatašica iz devet zemalja, najsjajnija odličja osvojio je Nedim Varupa u konkurenciji seniora i mlađih seniora (U21) u kategoriji više od 84 kilograma

Srebrene medalje izborili su ženska seniorska ekipa, te Mirnesa Bektaš u konkurenciji seniorki i mlađih seniorki (do 68 kg), dok su brozane medalje osvojili muška seniorska ekipa, te Zenira Bektaš u konkurenciji seniorki i mlađih seniorki (do 68 kg) i Amina Adilović (do 55 kg).

U ukupnom poretku među više od 100 klubova članovi UKK Bosna, čije je boje branilo 11 takmičara i takmičarki, zauzeli su 20. mjesto.