Pobjede Hrvatske, Poljske i Slovenije u Bugojnu

U sklopu turnira "Rukomet je moja budućnost"

A. Mandžić

14.4.2016

Utakmicom između Hrvatske i Makedonije u Bugojnu je počeo 4. međunarodni rukometni turnir „Rukomet je moja budućnost“. Kadetska selekcija Hrvatske je ubjedljivo savladala Makedonce 41:25 (17:13) Najefikasniji u redovima reprezentacije Hrvatske bio je Halid Jaganjac sa 12 postignutih pogodaka, dok su u selekciji Makedonije po 7 golova postigli Mario Tankoski i Dimitar Dimitrioski.

U drugoj utakmici, takođe, uvjerljivo rezultatom 36:23(17:10), Poljska je savladala Katar. Najefikasniji u selekciji  Poljske bio je Patryk Mauer sa 8 postignutih golova, dok je kod reprezentacije Katara Mohammed Abdelmageed postigao 7 pogodaka.

Protiv favoriziranih Slovenaca, prošlogodišnjih pobjednika turnira u Bugojnu, kadeti naše reprezentacije su se dobro držali prvih 30 minuta, koje je završilo neriješeno 15:15.U drugom dijelu Slovenci su zaigrali bolje i na kraju slavili zasluženu pobjedu rezultatom 33:28. Interesantno je da se kod Slovenaca u listu strijelaca upisalo deset, a u našoj reprezentaciji čak jedanaest rukometaša.

SLOVENIJA – BiH 33:28

BUGOJNO – Dvorana KSC-a.

Gledalaca : 200. Sudije : Đorđi Načevski i Slavće Nikolov (oba Makedonija). Delegat : Robert Alibegović (BiH). Isključenja : Slovenija 8, BiH 4 minuta. Sedmerci : Slovenija 7(4), BiH 3(3). Rezultat : Slovenija – BiH   33:28(15:15).

SLOVENIJA : Ferja, Dobaj, Kovčić 4, Glogovšek 1, Pipp 1, Gašpar 5, Novak 8, Rozman 4, Drobež 3, Banfro 1, Dobovičnik, Marojević, Ma.Kotar, Horžen, Mi. Kotar, Gartner, Kosi. TRENER : Janez Klemenčić.

BiH : Grbavac, Karanović 1, Prestaž 2, Jurić, Mandić 1, Maričić 1, Miljuš 3, Hasić, Hamzić 2, Stančić, Džambegović, Kreso 9, Grgić 3, Tulendić 3, Haseljić 3, Sivić. TRENER : Zdenko Grbavac.