Treće kolo rukometne Premijer lige BiH: Vogošća bolja od Dervente

E. Muračević/ Avaz.ba

Piše: E. Mu.

8.10.2017

U trećem kolu rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine, večeras (08.10.2017.) je u Sportskoj dvorani „Amel Bečkovć“, Rukometni klub „Vogošća Poljine Hills“ zabilježio treću, uzastopnu, pobjedu.

Naime, rezultatom 26 : 23 savladali su kolege iz RK „Derventa“ iz Dervente.

Iako su poveli u prvom minutu igre domaći rukometaši, sve do sredine prvog poluvremena, nisu iskazivali nadmoćnost domaćeg terena. Igralo se gol za gol i pet puta je rezultat bio izjednačen. No, nakon što se razigrao Boris Bosić, vogošćani su počeli organizovanije igrati te su do kraja prvog dijela utakmice održavali prednost u svoju korist od tri-četiri, a na trenutke i pet golova prednosti te su tako, bez velikih poteškoća, prvi dio utakmice, rezultatom 16 : 12, priveli u svoju korist.

U prvih pet minuta nastavka igre svoju prednst povećali su na osam golova razlike. No, kasnije su, pred naletom poletnih dervenčana, posustali što je gostima pomoglo da počnu smanjvati prednost domaćina. No, uprkos dosta izjednačenoj igri, domaćini su uspjeli održavati svoju prednost od tri-četiri gola razlike te kraj utakmice, rezultatom 26 : 23, dočekati kao pobjednici.

Najuspješniji na terenu kod domaćina bio je Boris Bosić sa osam pogodaka a Milovan Martinović kod gostiju koji je šest puta zatresao mrežu domaćina. Mirza Haseljić, golman domaćina je jedan od junaka utakmice. Zabilježio je 15 odbrana.

U nedelju 15. i ponedeljak 16. oktobra ove godine u Vogošći, Rukomtni klub „Vogošća Poljine Hills“, u okviru EHF Challenge Cupa, igra dvostruku utakmicu protiv izraelskog „Holona“. Vogošćani ne kriju optimizam da će se izboriti u plasman za naredno kolo ovog prestižnog kupa.

VOGOŠĆA: Sportska dvorana „Amel Bečković“. Gledacala: 350.

Sudije: Ivan Đolić i Ivan Šarac. Delegat: Damir Sobo. Opomene: Spasoje Pekić, Ibro Jelačić i Ivan Stojanović (Vogošća Poljine Hills) i Vlado Draganić i Borislav Stanković (Derventa). Isključenja: Vogošća Poljine Hills 6, Derventa 4 minute. Sedmerci: Vogošća Poljine Hills 4 (3), Derventa 5 (3). Rezultat: Vogošća Poljine Hills-Derventa 26:23 (16:12).

Vogošća Poljine Hills: Delalić, Haseljić, Hadžć, Geko (4), Kadrić (1), Kreso (6), Rujanac, Zahirović, Pekić, Karamehmedović, Osmanhodžić (3), Bosić (8), Čorbo, Smajilbegović (1), Jelačić (2) i Stojanović (1).

Trener: Senad Skopljak.

Derventa: Ivanović (2), Starčević, Marković, Sibinčić, Draganić (4), Martinović (6), Škrga D., Stanković (2), Zekić (4), Milinković, Zemunović (1), Škrga R., Vidaković, Dragičević, Stojić i Šijaković (4).

Trener: Zoran Dokić.