Srbijanke protutnjale kroz Zavidoviće

Krivaja – Bor, međunarodni meč pred više od hiljadu gledalaca ( I. Isović)

Autor:I. ISOVIĆ

14.10.2017

Zavidovići su još jednom opravdali epitet grada rukometa. U predivnom ambijentu, pred više od hiljadu gledalaca rukometašice iz susjedne Srbije nadmoćno su trijumfovale protiv znatno slabije Krivaje i već nakon prvog meča zasluženo izborile plasman u 3. kolo Čelendž kupa.

Iskusnija ekipa Bora bolje je otvorila meč i već u 5. minuti bilo je 1:5, a u 24. minuti 9:18 što je u prvom dijelu bila i najveća prednost gošći. Na odmor se otišlo sa rezultatom 12:20.

I u nastavku izabranice trenera Zorana Barbulovića bolje u odbrani i efikasnije u napadu.

Ana Marković i saigračice bez praštanja koristile su tehničke i brzinske mane u ekipi Krivaje, te posebno iz kontri punile mrežu indisponiranih Zavidovićanki, sve do konačnih 25:39.

Uz Marković u ekipi Bora zapažene su bile još golmanica Alma Redžeplar, Aleksandra Baksa i Dejana Nikolov, a kod Krivaje solidne su bile Amela Džakmić, Dragana Bojo i Ajna Mačak. Revanš je u Boru naredne subote.