Njemica Viktoria Rebenzburg pobjedom otvorila novu sezonu alpskog skijanja

AFP. Rebenzburg najbolja na otvaranju sezone

Piše: R. BELKO

28.10.2017

Njemačka skijašica VIktoria Rebenzburg (Rebensburg) pobjednica je prvog ovosezonskog veleslaloma Svjetskog kupa u alpskom skijanju.

Sezona je tradicionalno otvorena u austrijskom ski-centru Zelden.

Pobjednica je nakon dvije utrke kroz cilj prošla s vremenom 1:55.20.

Drugoplasirana Tesa Vorli (Tessa Worley) iz Francuske zaostajala je 14 stotinki.

Do najnižeg stepenika na podiju dovezla se Manuela Melg (Moelgg), koja je vodila nakon prve vožnje. Na kraju je za pobjednicom kasnila nešto više od pola sekunde.

Jedna od najvećih favoritkinja, Amerikanka Mikaela Šifrin (Shiffrin) nije uspjela doći do podija i na kraju je završila kao petoplasirana.

Današnja utrka bila je posebna i po tome što se nakon 637 dana na startu veleslaloma u Zeldenu pojavila i Lindzi Von (Lindsey Vonn). Međutim, jedna od najpopularnijih skijašica današnjice nije uspjela plasirati se u drugu vožnju.

U prvoj vožnji, nekoliko takmičarki iz vrha veleslaloma nije uspjelo doći do cilja.

Kada je riječ o takmičarkama iz regiona, najbolje plasirana bila je Tina Robnik iz Slovenije, koja je podijelila deveto mjesto sa Šveđankom Sarom Hektor (Hector).

I Tinina zemljakinja Meta Horvat došla je do bodova, a na kraju je završila na 27. poziciji.