OSTALI SPORTOVI

Spektakl u Kurševelu: Šifrin pobjednica paralelnog slaloma ispred Vlhove i Kurtoni

Piše: R. Be.

20.12.2017

Američka skijašica Mikaela Šifrin (Shiffrin) došla je do novih 100 bodova u Svjetskom kupu, pojedom u današnjem paralel slalomu, koji je vožen u francuskom skijalištu Kurševel.

Trenutno najbolja skijašica u tehničkim disciplinama bila je prilično sigurna u svim utrkama do finala, gdje je slavila protiv Slovakinje Petre Vlhove, sa četiri stotinke prednosti.

Skijašica iz Slovačke je tako osvojila 80 bodova, a do treće pozicije na podijumu doskijala je Italijanka Irena Kurtoni (Curtoni).

Do 14 bodova u Svjetskom kupu došla je i Nevena Ignjatović iz Srbije, kojoj je pripalo 14 mjesto.

Paralel slalom prava je poslastica za ljubitelje skijanja, a to se još jednom potvrdilo i večeras, u Kurševelu, gdje je publika mogla da uživa u međusobnim borbama 32 najbolje skijašice u tehničkim disciplinama.

Šifrin je vodeća u generalnom poretku Svjetskog kupa, ispred Viktorije Rebenzburg (Rebensburg), te Tine Vajrajter (Weirather).

Finalistice današnjeg takmičenja, Vlhova i Šifrin, dijele prvo mjesto u poretku slaloma sa 180 bodova, a slijedi ih Frida Hansdoter (Hansdotter).