OSTALI SPORTOVI

Uspješan debi Antovića na klupi Čelika

Avaz.ba

3.2.2013

Na otvaranju drugog dijela Premijer lige BiH, pred rekordnim brojem gledalaca ove sezone (1.200), rukometaši Čelika porazili su u kantonalnom derbiju fenjeraša iz Kaknja.

Debi na klupi Čelika imao je visočki trener Zdenko Antović, čiji je sin Goran igrao u suparničkom timu (postigao jedan gol).

Gradska arena u Zenici. Gledalaca 1.200. Sudije: Darko Džeba, Andrej Kolobarić (Mostar). Sedmerci: Čelik 5 (5), Kakanj 4 (3). Isključenja: Čelik 12, Kakanj 6 minuta. Rezultat: Čelik - Kakanj 33:22 (16:11).

ČELIK: Beganović, Ivančev 2, Dervenčić 3, Martić, Ćosić 1, Kadić 12 (5), Brkić 4, Al. Begagić 5, Kovač (3 odbrane), Bašić 3, Dervišević, Gušić, Starčević (19 odbrana, 1), Rekanović 1, Begović, Duvnjak 2. Trener: Zdenko Antović.

KAKANJ: Šestović (13 odbrana), Bjelopoljak, Antović 1, Demirović 3 (1), Ivanišević 4, Duraković 3, Hadžijusufović 1, Tukolić, Čehajić, Sabljaković 1, Velispahić 2, Fejzović, Delić 1 (1), Zaimović 6 (1). Trener: Almir Amitović.

Čapljina - Goražde 34:27

Sportska dvorana u Čapljini. Gledalaca 500. Sudije: Predrag Dejanović, Elvis Marčetić (Prijedor). Sedmerci: Čapljina 2 (2), Goražde 2 (1). Isključenja: Čapljina 10, Goražde 4 minute. Rezultat: Čapljina - Goražde 34:27 (16:11).

ČAPLJINA: Pušić (19 odbrana), Naletilić, Bule 3, Brkić 1, Ilić, Ostojić 4, Bartolović 2, Suton 5, Miličević, Kolovrat 2, Jurković 4, Kordić 4, Vegar 5, Rodin 1, Pervan 2, Mataga 1. Trener: Dragan Suton.

GORAŽDE: Šundo (2 odbrane), Bukva 5, Osmanković, Bečirević, Fazilić 3, Krakonja 1, Kulović 1, Dedović 2, Lučić 3, Merkez 1, Pleh (6 odbrana), Fidahić 6, Halilović 1, Džananović (2 odbrane), Žiga 3, Pilav 1. Trener: Ljubomir Filipović.

Prijedor - Bosna Prevent 36:31

Sportska dvorana Mladost u Prijedoru. Gledalaca 500. Sudije: Zoran Raca (Banja Luka) i Miroslav Rakar (N. Topola). Sedmerci: Prijedor 4 (3), Bosna Prevent 5 (4). Isključenja: Prijedor 8, Bosna Prevent 12 minuta. Rezultat: Prijedor - Bosna Prevent 36:31 (20:18).

PRIJEDOR: Babić (3 odbrane), Škorić 5, Vejnović, Miljuš, Marčetić, Popović, Radaković 5, Šatara 2, Kaurin, Mandić 5, Selimbegović, Ranđelović (10 odbrana), Prole 9, Blagojević, Trkulj 7, Unčanin 3. Trener: Dragomir Šaponja.

BOSNA PREVENT: Žiga, Begić 5, Burić, Mimić 4, Hurem 8, Sirćo (11 odbrana), Omanović, Bećar 3, Hrnjić, Čabaravdić, Imamagić 3, Limo, Gogić, Balta 2, Skopljak 6. Trener: Edhem Sirćo.

Leotar - Zrinjski 24:27

Dvorana "Miloš Mrdić" u Trebinju. Gledalaca 180. Sudije: Senad Kamberović (Banovići), Melvudin Šabanović (Gračanica). Sedmerci: Leotar 5 (3), Zrinjski 9 (3). Isključenja: Leotar 10, Zrinjski 8 minuta. Rezultat: Leotar - Zrinjski 24:27 (13:11).

LEOTAR: Gugolj, Vuličević 1, Vico, Uljarević 2, Misita 2, Marić 1, Knežević, Davidović 4 (3), Koraćević 7, Žarković 2, Ćućuz 1, Pekić 2, Jokanović (22 odbrane), Pedić 2, Komnenović. Trener: Milanko Savčić.

ZRINJSKI: Granić (17 odbrana), Čutura, Grabovac, Arapović 7 (1), Lukić, Groznica, Mikulić, Mandarić 3 (1), Bošnjak, Šarac, Zadro 5 (1), Perić, Paradžik, Dominiković 5, Džeba 2, Herceg 5. Trener: Zdravko Medić.

Podrška Amini Halilić

Ulaznice za utakmicu u Zenici nisu se prodavale, ali su posjetioci koji su željeli, mogli dati dobrovoljni prilog za liječenje gimnazijalke Amine Halilić (16), kojoj je neophodna operacija srca u Turskoj. Ovom akcijom prikupljeno je ukupno 385 KM.