Šifrin apsolutna pobjednica Zlatne lisice, danas slavila i u slalomu

AFP

Avaz.ba/Fena

7.1.2018

Najbolja svjetska skijašica Mikaela Šifrin (Shiffrin) nastavila je demonstrirati svoju nadmoć i na nedjeljnom slalomu za Svjetski kup u Kranjskoj Gori, gdje je stigla do svoje devete ovosezonske pobjede, a ukupno 40. u karijeri, sa 1.64 sekundom prednosti pred drugoplasiranom Šveđankom Fridom Hansdoter (Hansdotter) te 1.87 sekundom prednosti pred Švicarkom Vendi Holdener (Wendy).

Amerikanka je već u prvoj vožnji stvorila nedostižnu prednost za sve ostale konkurentice i samo ju je velika greška u drugoj vožnji mogla zaustaviti na putu prema pobjedi. No, takvu pogrešku nije napravila i po treći put u karijeri je postala i ukupnom pobjednicom takmičenja za Zlatnu lisicu.

Prvi put joj je pošlo za rukom da pobjedi i u veleslalomu i u slalomu na takmičenju koje se tradicionalno održava na mariborskom Pohorju, ali je ove godine prebačeno u Kranjsku Goru, zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta u Mariboru.

U odnosu na zagrebačku utrku, jedina je promjena na pobjedničkom postolju zamjena mjesta Hansdotter i Holdener, koje su u drugoj vožnji odbranile mjesta koja su držala nakon prve vožnje.

Šifrin je povećala vodstvo u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa na 721 bod pred drugoplasiranom Holdener, dok u redoslijedu slalomašica ima 235 bodova više od drugoplasirane Slovakinje Petre Vlhove, koja je u Kranjskoj Gori osvojila četvrto mjesto.

Sljedeća utrka Svjetskog kupa za skijašice na rasporedu je već za dva dana, kada je ponovo na rasporedu slalom, a domaćin utrke je austrijski Flahau.