Evropsko prvenstvo u rukometu: Hrvatska u derbiju deklasirala Srbiju

Twitter

Piše: Al. Ti.

12.1.2018

Pred 12 hiljada gledatelja u Spaladium Areni Hrvatska je u grupi A deklasirala Srbiju rezultatom 32:22.

Susret je počela nešto bolje Hrvatska, koja je iskoristila tehničke greške rukometaša Srbije i povela 2:0.

Nakon toga Srbija je malo konsolidovala svoje redove, a u nekoliko navrata su stigli na samo -1. Igrala se 24. minuta kada je Srbija imala čini se najbolji period u susretu, a tada je bilo 10:9 za Hrvatsku.

Do kraja prvog poluvremena Hrvatska je napravila seriju 4:0 i na odmor se odlazi sa prednošću domaćina od 14:9.

U drugom poluvremenu prednost izabranika Line Červara je samo rasla. U 36.minuti golom Karačića Hrvatska odlazi na plus 6.

Najveća prednost u dotadašnjem toku utakmice bila je u 50. minuti kada je Hrvatska vodila 25:18. Dvije minute prije kraja susreta Hrvatska je imala devet golova prednosti, a bilo je 32:22, što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Najefikasniji na utakmici u pobjedničkoj selekciji bili su Stepančić i Štrlek sa po šest postignutih golova, dok je kod Srbije najbolji bio Nenadić koji je zabio šest pogodaka, a Zelenović dodao pet.

U drugoj utakmici iste grupe Island je iznenadio Švedsku i slavio s 26:24.