OSTALI SPORTOVI

Ruski hokejaši izborili finale

N. R.

23.2.2018

Ruski hokejaši prvi su finalisti olimpijskog turnira u Pjongčangu, gdje su u polufinalu sa 3-0 nadigrali Češku, a za zlatnu medalju će igrati protiv pobjednika drugog polufinalnog dvoboja u kojem se sastaju Kanada i Njemačka.

Odluka o pobjedniku pala je u samo 30 sekundi druge trećine, kad su Rusi dvaput uspjeli svladati odličnog češkog golmana Pavela Francouza.

Česi su u preostalih 30 minuta pokušali nadoknaditi zaostatak, bili opasniji suparnik i uputili više udarca prema ruskom golu, ali je Vasilij Košečkin zaustavio sve njihove pokušaje. Kad je Pavel Francouz u završnici muča napustio svoj gol kako bi Češka imala igrača više na ledu, Ilja Kovaljčuk je u 60. minuti postigao pogodak u nebranjenu mrežu za konačnih 3-0.

Ruskim hokejašima je to prvo olimpijsko finale od Nagana 1998. godine, gdje su poraženi od Češke u meču za zlato.