RUKOMET

Lider prvenstva "pao" u Maglaju

N.Br.

24.3.2018

Rukometaši Maglaja su pred oko 1.000 gledalaca savladali lidera prvenstva Vogošću Poljine Hils sa 22:21.

Nošeni frenetičnim navijanjem, domaća ekipa vodila je prvih 20 minuta susreta, a gosti su do kraja poluvremena ubacili u brzinu više te na odmor otišli sa +5.

Ni značajnija prednost favorizovanih protivnika nije pokolebala izabranike Ermina Bajrića da u nastavku susreta sustignu prednost Vogošće i poravnaju u 54.minuti susreta na 19:19.

Uslijedila je neizvjesna završnica, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a golom Omahića u posljednjoj minuti susreta bilo je 22:21 za Maglaj.

Tridesetak sekundi prije kraja susreta rukometaši Vogošće su imali priliku da poravnaju rezultat, ali golman domaćih Mutapčić zaustavio je šut sa sedam metara.

- Prije svega želim se zahvaliti fantastičnoj publici u dvorani koja nas je vratila u igru i nosila do pobjede. Nakon prvog poluvremena imali smo - 5, ali pobijedili smo zahvaljujući borbenosti i zalaganju svih igrača - izjavio je nakon utakmice trener domaćih Ermin Bajrić.