SPORT

U finalu Hrvatska i Njemačka, BiH sa Švicarcima za peto mjesto

A. MANDŽIĆ

31.3.2018

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine na 6. međunarodnom kadetskom turniru "Rukomet je moja budućnost " u Bugojnu upisala je svoju drugu pobjedu.

Izabranici Nebojše Golića savladali su selekciju Katara sa 30:19 (14:10). Naši reprezentativci su nakon prilično blijedog prvog poluvremena, u drugih 30 minuta prosto torpedovali simpatične Katarane i zasluženo došli do pobjede od 11 golova razlike.

Sa sedam golova najefikasniji igrač susreta bio je reprezentativac Katara Hasan Bašir Mohamed (Hassan Bashir Mohammed), a pet je dodao Jabr Jasin A-Sulafi (Jassin). Kod reprezentacije BIH po pet golova postigli su Adnan Isaković i Damir Kadrić.

Švicarska je u neobično zanimljivoj i dinamičnoj utakmici savladala prošlogodišnjeg finalistu Poljsku tek nakon izvođenja sedmeraca. U regularnom toku je bilo 31:31, a više živaca i sreće u izvođenju sedmeraca imali su Švicarvci, koji su ubilježili pobjedu rezultatom 35:33- 31:31 (16:18).

U polufinalnim utakmicama Hrvatska je sa 22:20 (12:8) savladala Austriju, dok je Njemačka zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu savladala Sloveniju sa 30:25 (15:17).

Sutra, posljednjeg dana turnira na rasporedu su tri utakmice za plasman.

10 sati – utakmica za 5.mjesto : Bosna i Hercegovina – Švicarska

12 sati – utakmica za 3. mjesto : Austrija – Slovenija

14 sati – utakmica za 1. mjesto : Njemačka – Hrvatska