Bilo je i atraktivnih poteza i dobrog rukometa

H. Čalić

H. ČALIĆ

13.10.2018

U 2. kolu Premijer rukometne lige BiH, večeras je novajlija u najvećem rukometne rangu, ekipa Gračanice u dvorani ”Luke” u Gračanici, pred hiljadu navijača, u dramatičnoj završnici, zasluženo savladala RK Vogošća Poljine Hils rezultatom 27:25.

Vogoša je bila bolja ekipa u prvoj polovini prvog poluvremena, a onda su, kako je istakao trener Gračanice Damir Doborac, igrači domaćina otkočili i ubacili u brzinu više. Ipak, pobjednik se nije znao do posljednje minute. Na golu Gračanice nije bilo reprezentativnog golmana Adija Ahmetaševića, koji se povrijedio na treningu, ali ga je dobro zamijenio mladi Đorđe Bosić.

Nošena na krilima vjernih i frenetičnih navijača, Gračanica je na kraju slavila. Zasluženo. Radost su igrači Gračanice desetak minuta slavili na parketu sa navjačima. Trener Doborac je zahvalio svojim igračima, ali i navjačima i rekao da je u BiH malo sredina kao što je Gračanica koje vole rukomet. Gračanica i jeste grad rukometa sa 60-godišnjom tradicijom.

Dvije pobjede, u gostima protiv Goražda i na domaćem protiv Vogošće PH navijači će slaviti do duboko u noć.