BUENOS AJRES Strijelac Amar Dizdarević najbolji od ukupno šest bh. mladih sportista

Na Omladinskim olimpijskim igrama najbolji plasman za BiH 11. mjesto

Član Streljačkog kluba Sarajevo

Fena

Na Trećim omladinskim olimpijskim igrama u Buenos Ajresu najbolji plasman od ukupno šest bosanskohercegovačkih mladih sportista ostvario je strijelac Amar Dizdarević, koji je zauzeo 11. mjesto u gađanju zračnom puškom - 10 m, u mješovitom timu s reprezentativkom Srbije Mirjanom Malić.

Član Streljačkog kluba Sarajevo je u istoj disciplini nastupio i u pojedinačnjoj konuenciji osvojivši 18. mjesto s pogođenih 608,6 krugova.

Najbolji plasman od troje bh. plivača zabilježila je Emina Pašukan (PK Bosna, Sarajevo), koja je utrci 200 metara prsno s vremenom 2.36,43 zauzela 23. mjesto, dok je u istoj diciplini Tina Tadić (PK Sharks, Sarajevo) bila 35. s rezultatom 2.48,65.

Na dionici 50 metara delfin Fatih Tahirović (PK Sport Time, Sarajevo) je zauzeo 32. mjesto u konkurenciji 50 takmičara, a Emina Pašukan je u prvom nastupu u disciplini na 50 metara prsno bila 28., dok se na duplo dužoj dionici plasirala na 38. mjesto u konkurenciji 46 učesnica.

Atletičar Jovan Rosić (AK Borac, Banja Luka) u utrci na 800 m postigao je lični rekord u vremenu jedna minuta 55,14 sekundi. Mladi Banjalučanin je ovim rezultatom zauzeo 20. mjesto u konkurenciji 25 takmičara. U istoj disciplini članica Atletskog kluba ''Banja Luka'' Aleksandra Roljić zauzela je 16. mjesto s vremenom 2.16,43.

Nakon devet takmičarskih dana najuspješniji su mladi sportisti Rusije i osvojili su 21 zlatnu, osam srebrenih i šest bronzanih medalja.

Na Igrama, koje se završavaju 18. oktobra, učestvuje više od 4.000 mladih sportista od 15 do 18 godina, u 32 sporta.