Grude ubjedljive protiv rezervnog sastava Jedinstva

Fena

FENA

28.10.2018

U posljednjoj utakmici 4. kola Premijer lige za rukometašice, večeras je ekipa Gruda pobijedila tuzlansko Jedinstvo rezultatom 57:29 (26:13).

Pobjeda višestrukih prvakinja BiH se očekivala, tim više što su Tuzlanke nastupile s rezervnom postavom zbog povreda važnih igračica - Martine Šumelj, Andree Mijailović, Admire Zvekić, Jasmine Osmanović i Tine Pranjić.

Domaće rukometašice do 55. minute igrale su u punom sastavu, pobjedu su osigurale već na poluvremenu, ali vrijedi istaći veliku borbenost juniorki i kadetkinja koje su nastupile za Jedinstvo.

Lejla Kasumagić sa 14, Nikolina Čutura sa 13 i Amanda Marić sa 9 golova predvodile su Grude do četvrte uzastopne pobjede.

U poraženom sastavu Renata Petrović postigla je 9, Zorana Miličević 8, a Matea Šumelj 6 golova.

Za igračice susreta proglašene su domaća igračica Amanda Marić, te Renata Petrović iz Jedinstva.