Historijski remi bh. nada

Gol za reprezentaciju BiH postigao Tarik Džemić

Selektor Ivo Krezo sa igračima: Uspješna provjera

3.12.2018

U svojoj prvoj zvaničnoj utakmici U19 futsal repezentacija BiH, večeras je u Vitezu odigrala protiv favorizirane reprezentacije Slovenije 1:1. Selektor Ivo Krezo je ekipu prvi put okupio u Zenici u novembru, kako bi selektirao tim za martovske kvalifikacije pred Evropsko prvenstvo, a već tokom drugog okupljanja bh. nade su pokazale da posjeduju potencijal.

Gosti su poveli golom Tilena Gasera u 31. minuti, a do kraja su mladi bh. futsaleri stigli do remija. Golman Edo Demirović je u 35. minuti bacio loptu u kontru, Amer Džindić je sjajno uposlio Tarika Džemića, a ovaj postigao prvi historijski gol za U19 futsal reprezentaciju BiH.

BiH: Curović, Demirović, Solo, Vrdoljak, Smajlović, Filipović, Manojlović, Sead Kapetanović,  Džindić, Džemić, Ibrahimović, Grubišić, Božić.

SLOVENIJA: Vetrih, Ahčin, Mohorič, Kos, Osredkar, Debeljak, Bjelčević, Goznik, Gajser, Vesel, Vidmar, Rotar, Ciuha, Tigeli.