Genšhajmer razbio Brazil, Njemačka stigla do druge pobjede

V. Dedić

12.1.2019

+3

Reprezentacija Njemačke upisala je drugu pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Nakon uvjerljivog trijumfa protiv Koreje, domaćini prvenstva su savladali Brazil rezultatom 34:21.

Njemačka od početka pravi prednost i u uvodnim minutama utakmice odlazi na devet golova razlike. Na poluvremenu domaćin je imao sedam golova viška.

Na početku drugog poluvremena igralo se gol za gol, a Nijemci povećavaju vodstvo sredinom drugog dijela igre, na kraju su slavili uvjerljivu pobjedu sa 13 golova razlike.

Uve Genšhajmer (Uwe Gensheimer) je predvodio Nijemce, odigrao je sjajnu utakmicu i postigao 10 golova, Štefen Fat (Fath) i Štefen Vajnhold (Weinhold) su postigli po četiri gola, a kod Brazila najbolji je bio Toledo sa pet pogodaka.

Njemačka je na prvom mjestu u grupi A sa dvije pobjede iz dvije odigrane utakmice, a Brazil je izgubio oba duela.