Srbija u finišu slomila otpor Koreje i slavila prvu pobjedu na turniru

Izabranici Nenada Peruničića ostvarili trijumf

SP u rukometu: Srbija savladala Koreju. AFP

15.1.2019

Srbija je u četvrtom kolu Svjetskog rukometnog prvenstva u Berlinu upisala svoju prvu pobjedu na turniru pošto je savladala selekciju Koreje rezultatom 31:29.

Korejci su bolje otvorili meč, dok su "Orlovi" pravili greške u dodavanjima. Korejci su u jednom trenutku imali prednost od tri gola razlike, međutim, izabranici Nenada Peruničića brzo su se vratili i u 11. minuti došli do izjednačenja (11:11).

Nakon toga igralo se gol za gol i niti jedna reprezentacija nije uspijevala da se odlijepi. Ipak, Korejci su se u nastavku razigrali i na odmor otišli s dva gola prednosti (16:14).

I u drugom poluvremenu Korejci su igrali dosta dobro u napadu i čuvali su prednost od dva-tri gola razlike. Međutim, "Orlovi" su u 45. minuti došli do poravnanja (22:22). U samom finišu Srbija je uspjela slomiti čvrste Korejce i slaviti zasluženu pobjedu.

Ranije danas u ovoj grupi Brazil je pobijedio Rusiju rezultatom 25:23, dok je Tunis u okviru grupe C bio bolji od Saudijske Arabije rezultatom 24:20.