"Kauboji" završavaju nastup na Svjetskom prvenstvu

V.Dedić

21.1.2019

+6

Njemačka i Hrvatska su odigrale sjajnu utakmicu na Svjetskom prvenstvu u rukometu.

Na startu utakmice odlične odbrane i veoma malo golova, Hrvati u 12. minuti prvi put odlaze na dva gola prednosti 6:4.

U narednih deset minuta, Hrvatska postiže samo jedan gol, a Njemačka serijom 4:1 dolazi do vodstva.

Do poluvremena igra gol za gol i na pauzu se odlazi kod rezultata 11:11.

Na startu drugog poluvremena, nastavila se igra gol za gol, sve do dvadeset minuta pred kraj. Njemačka pravi seriju i dolazi do vodstva 15:13. Hrvatska je u zaostatku bila sve do desetak minuta prije kraja kada dolaze do poravnanja 18:18.

Domaćin ne koristi nekoliko uzastopnih napada, a "Kauboji" na šest minuta do kraja preuzimaju vodstvo 19:18 golom Vrankovića.

Hrvatska je vodila i 20:19, a onda serija Njemačke 3:0, a Pekeler sa dva gola donosi ključnu prednost domaćinu Mundijala.

Hrvatska je ovim porazom izgubila sve šanse za prolazak u polufinale, a Njemačka je zajedno sa Francuskom osigurala prolazak među četiri najbolje reprezentacije.