"Kauboji" odigrali sjajan meč

V.Dedić

23.1.2019

+6

Hrvatska je stigla do bitne pobjede protiv Francuske na Svjetskom prvenstvu u rukometu 23:20.

Nakon pobjede Brazila protiv Islanda, Hrvatskoj je samo pobjeda igrala za kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

U prvom poluvremenu odlične odbrane i odlične partije golmana. Većinu poluvremena igralo se gol za gol, a samo u jednom trenutku reprezentacija Hrvatske je imala dva gola prednosti.

Poluvrijeme je završeno neriješeno, rezultatom 11:11.

U drugom poluvremenu sjajna igra rukometaša Hrvatske, koji nakon što su Francuzi poveli 13:12, prave seriju 3:0 i prednost nisu ispuštali do kraja duela.

Deset minuta do kraja "Kauboji" odlaze na najveću razliku, 20:16. Francuzi su uspjeli prednost spustiti na dva razlike, ali za nešto više snage nisu imali.

Zlatko Horvat je odigrao odličnu utakmicu i bio je najefikasniji u reprezentaciji Hrvatske sa 7 golova, Mandić je dodao 5, a kod Francuza Ričardson (Richardson) je postigao 6 pogodaka.

Hrvatska ovom pobjedom odlazi u borbu za peto mjesto, a Francuska čeka protivnika u polufinalu.