Domaćin prvenstva nije dozvolio iznenađenje

V.Dedić

23.1.2019

+4

Rukometaši Danske su nastavili sa pobjedama na Svjetskom prvenstvu u rukometu.  Oni su upisali pobjedu 30:26 protiv Švedske i ostvarili plasman u polufinale.

Iako je postojala mogućnost da Danska porazom ispadne sa takmičenja, iznenađenje se nije desilo.

Tokom prvog poluvremena bolja igra reprezentacije Švedske, koja je u nekoliko navrata imala i tri gola prednosti, ali na poluvrijeme se odlazi kod rezultata 13:13.

U nastavku Danska sredinom drugog poluvremena serijom 4:0 odlazi na tri gola prednosti.

Švedska nije imala snage za povratak u duel i porazom je završila grupnu fazu Svjetskog prvenstva.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Tolbirng iz reprezentacije Švedske koji je postigao osam pogodaka, a kod Danaca standardno najbolji je bio Hansen sa šest golova.

Šveđani će u duelu za peto mjesto igrati protiv Hrvatske.