Nikola Karabatić donio treće mjesto Francuskoj na Svjetskom prvenstvu

Meč riješen u posljednjim sekundama

V. Dedić

27.1.2019

+7

Rukometna reprezentacija Francuske porazila je Njemačku u meču za 3. mjesto na Svjetskom rukometnom prvenstvu rezultatom 26:25, a do pobjede su stigli u posljednjoj sekundi susreta.

Njemačka bolje otvara susret, a nakon igre gol za gol sredinom prvog poluvremena, odlaze na tri gola prednosti.

Francuska se vraća serijom 3:0, ali boljom igrom pred kraj prvog poluvremena, Njemačka na pauzu odlazi s vodstvom 14:9.

"Trikolorima" nije dugo trebalo da u nastavku stignu do poravnanja i preuzmu prednost i kontrolu nad utakmicom.

Njemačka je imala napad za pobjedu, ali nakon izgubljene lopte, sjajnu kontru je istrčao Nikola Karabatić i pogodio prije isteka vremena za novu medalju Francuske na velikim takmičenjima.