RUKOMET

Svjetsko prvenstvo: Danska deklasirala Norvešku i prvi put stigla do zlatne medalje

"Vikinzi" vodili samo jednom

V. Dedić

27.1.2019

+9

Reprezentacija Danske je prvi put u historiji osvojila zlatnu medalju na rukometnom Svjetskom prvenstvu.

Danci su bili domaćini Mundijala i do finala zabilježili svih 9 pobjeda, a u istom ritmu su nastavili i u finalnom duelu i deklasirali Norvešku 31:22.

Norvežani su u utakmici bili samo u prvih 10 minuta, kada su imali i jedino vodstvo na utakmici.

Domaća selekcija u 12. minuti prvi put dolazi do dva gola prednosti, a u furioznom ostatku prvog dijela igre prednost je samo rasla. Na poluvrijeme Danci odlaze sa čak 7 golova viška.

U nastavku identična situacija na terenu, domaćini prvenstva su održavali prednost od 7,8 pogodaka i do kraja rutinski utakmicu priveli kraju i deklasirali današnjeg rivala.

Mikel Hansen je nastavio sa sjajnim igrama, a pomogli su mu Larsen i Lauge uz sjajnog Landina na golu. Hansen je postigao 7 pogodaka i najbolji je strijelac Svjetskog prvenstva. Kod Norvežana jedini raspoložen bio je Joendal sa 9 golova.

Ranije u toku dana, Francuska je u posljednjim trenutcima stigla do pobjede i trećeg mjesta na 26. Svjetskom prvenstvu.