Domaće igračice spremne za naslov prvaka

Detalj s večerašnje utakmice. FENA

Fena

6.2.2019

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva u Prvoj federalnoj ligi - grupa Sjever, rukometaši tuzlanske Slobode večeras su u dvorani Mejdan pobijedili premijerligaša Derventu rezultatom 37:31 (19:12).

Tuzlaci su vodili cijelu utakmicu, na poluvremenu su imali sedam golova prednosti, ali su gosti u 55. minuti došli na samo tri gola zaostatka, a imali su dvije prilike da susret odvedu u potpunu neizvjesnost. Međutim, drugi golman Tuzlaka, Zdravko Čajić, odbranio je dva „zicera“, omogućivši suigračima da iz kontri osiguraju pobjedu.

Ovo je bila sedma pripremna utakmica Slobode i šesta pobjeda, što upućuje na zaključak da su spremni za nastavak utrke za naslov prvaka i povratak u Premijer ligu BiH.

Tuzlake je do pobjede vodio fantastični Davor Kadić koji je postigao 13 golova. Po 6 golova postigli su Enes Skopljak i Emir Suhonjić, dok je Arnad Hamzić zabio 5 golova.

U ekipi Dervente Stevan Oljača je postigao 7, Branko Mišanović 6, a Vanja Smiljanić 5 golova.