Kristofersen pobjednik veleslaloma u Kranjskoj Gori

Bio najbrži u prvoj vožnji

Kristofersen: Najbolji u veleslalomu u Kranjskoj Gori. AFP

Fena

9.3.2019

Norvežanin Henrik Kristofersen (Kristoffersen) pobjednik je veleslaloma za Svjetski kup voženog u subotu u Kranjskoj Gori.

Aktualni svjetski prvak u veleslalomu Henrik Kristofersen bio je najbrži u prvoj vožnji, a za pobjedu mu je bilo dovoljno i 11. vrijeme druge vožnje kako bi za 24 stotinke nadmašio sunarodnjaka Rasmusa Vindigstada (Windingstad) koji se prvi put u karijeri popeo na pobjedničko postolje u Svjetskom kupu.

Treće mjesto osvojio je 21-godišnji Švicarac Marko Odermat (Marco Odermatt) koji se s najboljim vremenom druge vožnje prvi put u karijeri popeo na postolje sa 15. mjesta u prvoj vožnji.

Osvajač veleslalomskog i Velikog kristalnog globusa, Austrijanac Marsel Hiršer (Marcel Hirscher), utrku je završio na šestom mjestu.