DOMINACIJA

Marsel Hiršer osmi put uzastopno osvojio veliki kristalni globus i dostigao Lindzi Von

Ima nedostižnih 509 bodova prednosti nad Francuzom Aleksisom Pentorom

Marsel Hiršer: U slalomu u Kranjskoj Gori zauzeo treće mjesto. AFP

Kurir.rs

10.3.2019

Austrijski skijaš Marsel Hiršer (Marcel Hirscher) osvojio je osmi put uzastopno veliki kristalni globus, pošto je u slalomu u Kranjskoj Gori zauzeo treće mjesto.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa Hiršer ima nedostižnih 509 bodova prednosti nad Francuzom Aleksisom Pentorom (Alexis Pitaurault). Do kraja sezone u Svjetskom kupu ostale su još četiri trke i maksimalnih 400 bodova.

Pobjedu u slalomu danas je ostvario Švicarac Ramon Cenhojzern (Zenhaeusern) rezultatom 1:39,54 minuta, drugi je bio Norvežanin Henrik Kristofersen (Kristoffersen) sa 1,15 sekundi zaostatka, dok je Hiršer prošao kroz cilj sa 1,17 sekundi zaostatka.

Pentoro je trku završio na sedmom mjestu. Hiršer je sa 20 kristalnih globusa Svjetskog kupa izjednačio rekord Amerikanke Lindzi Von (Lindsey Vonn).

On je ove sezone osvojio titule u slalomu i veleslalomu.